• 12 січня 2021 Асоціація «Укрцемент» провела онлайн засідання щодо обговорення плану заходів впровадження Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку»

  В роботі наради прийняли участь: заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, народний депутат України Олена Шуляк, Голова Асоціації «Укрцемент» Павло Качур, т.в.о. генерального директора департаменту технічного регулювання у будівництві Мінрегіону Олена Воскобійник, департамент технічного регулювання та інноваційної політики Мінекономіки Валентина Янович, в.о. Генерального директора ДП «УкрНДНЦ» (НОС) Олег Швидкий, Міждержавна гільдія інженерів консультантів, профільні технічні комітети, представники виробників будівельних матеріалів та виробів: цемент, бетон, ніздрюватий, сухі будівельні суміші, лаки та фарби, вікна, науково-дослідні інститути, офіс підтримки реформ Мінрегіону, Громадська рада при Мінрегіоні, Громадська рада при Укравтодорі, ГО «Розвиток інфраструктури», Асоціація УЦСБ, Всеукраїнська Асоціація виробників Автоклавного Газобетону, ДП «ДерждорНДІ», НДІБМВ, НДІБК, ДП «Сепроцем», НАДУ, Глобал Сертифік, Центр розвитку якості, Асоціація «УКРЕЛЕКТРОКАБЕЛЬ» та усі зацікавлені.

  О.Шуляк та П.Качур привітали усіх та побажали плідної праці.

  О.Воскобійник детально розповіла про положення ЗУ «Про надання будівельної продукції на ринку», які планується вводити у квітні 2021, а саме:

  — детально зупинилась на питанні декларації виробника (вимоги до неї прописані у самому законі);

  — переліку категорій будівельної продукції та затвердження систем оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції, проекти постанов щодо їх прийняття пройшли первинне публічне обговорення, наразі обробляються пропозиції та зауваження. Були пропозиції щодо деталізації цих категорій, а також прохання пов’язати їх  з класифікатором, який використовується в кошторисних програмах і в Держзакупівлях та кошторисним ціноутворенням. Також були питання щодо ДБН та ДСТУ. О.Воскобійник повідомила, що планується робота щодо оновлення нормативного забезпечення у будівництві.

  М.Васянович, головний технічний спеціаліст групи компаній Fomalgaut ТОВ «Фомальгаут-Полімін» навів приклад своєї компанії – отримують протокол у європейських незалежних лабораторіях та декларацію відповідності на Регламент 305 ЄС та завдав питання, чи визнаватимуться цей протокол та декларація в Україні. В.Янович відповіла, що поки не буде підписана Угода АССА про взаємовизнання, потрібно складати нову декларацію на відповідність ЗУ «Про надання будівельної продукції на ринку».

  В.Янович розповіла про заходи Мінекономіки щодо імплементації положень цього закону, а саме:

  — переглянутий діючий порядок призначення органів з оцінки відповідності, будуть внесені вимоги цього закону до нього, для публічного обговорення планується оприлюднити порядок до кінця наступного тижня на сайті Мінекономіки. Також акт щодо повноважень Мінекономіки на видачу свідоцтв про призначення та моніторинг призначених органів з оцінки відповідності. Слідкуйте за документами для публічного обговорення.

  О.Швидкий розповів, що згідно 305 Регламенту ЄС прийняті 452 стандарти методом підтвердження, 92 – методом перекладу та 37 – не прийняті. Ще 16 документів на опрацюванні в профільних ТК. Наголосив, що з моменту прийняття стандарту проходить 6 місяців до його опублікування.

  Л.Кріпка запропонувала створити електронну базу нормативних документів, яка буде постійно актуалізуватись та не потребуватиме друку – це кращі практики, які потрібно застосовувати.

  Слідкуйте за анонсами, тематика наступного засідання – ринковий нагляд.

  Сайт принадлежит
  группе изданий «Капстроительство»
  компания ООО «Медиа-Удача»
  since 1999
  Издательство не несёт ответственности за содержание сообщений информационных агенств и может публиковать материалы, не разделяя точку зрения автора.
  Translate by Google »