•  

 • Будівельний світ на карантині. Огляд від KyivBuild

  Карантин – слово, яке поглинуло всі сфери весною 2020. Будівельна галузь також стала заручником економічної ситуації. Проте, є й такі забудовники, у яких справи не змінились. Команда виставки KyivBuild поспілкувалась з професійними відвідувачами та зробила декілька висновків про роботу будівельного сектору в карантинний період. Серед опитуваних забудовники, непродовольчий ритейл та приватні підприємці, що займаються продажем будівельних матеріалів. Тож, очевидні та неочевидні факти про будівельну галузь на карантині:

  Говорять забудовники. Серед опитуваних: БК «Еліт-Буд», БТ «Ренесанс», «Ваш теплий дім», ЖБК «Грін.Буд», КП «ЖитлоінвестбудУКБ», ТОВ «Основа-Буд-7», «TMV-Україна» та багато інших.

  1. Зниження обсягів будівництва

  Звичайно, обсяги будівництва впали. Вплинуло різке зниження угод купівлі-продажу, тимчасові перепони з працівниками галузі та логістичні проблеми з доставкою будівельних матеріалів.

  1. Велика компанія – маленькі зміни

  Крупні гравці ринку почувають себе добре – в них купа роботи, чого не скажеш про дрібних забудовників. В одних — робота кипить повним ходом, в інших — об’єкти заморозились. Багато що залежить також від запасів фінансової міцності забудовника.

  1. Постачальники

  Дрібні підприємства постачають не в такому обсязі, дехто просить передплату 70%, хоча раніше могли домовитись про співпрацю в розстрочку. Деякі забудовники, навпаки, відчули підвищення уваги від постачальнків через зменшення кількості клієнтів. Говорять і про отримання знижок в залежності від об’єму замовлення.

  1. Імпорт

  Проблеми з імпортом, логістикою та документами – кожен побачив де слабке місце та намагався вирішувати це в умовах карантину.

  1. Світ онлайну.

  Все більше забудновників впевнились, що онлайн – це сила, та думають про перехід частини робітників на віддалену роботу.

  1. Відкладений попит

  Будівельна галузь мислить позитивно: попит повернеться в докарантинну норму, а може навіть трохи збільшиться за рахунок того, що всі різко почнуть добудовувати свої проекти. Тож, літо-осінь 2020 будуть мега-насиченими. Проте, серед опитуваних були і ті, хто прогнозує період застою, адже карантин суттєво вплинув на економіку країни.

  1. Хто планує – той будує

  Будівництво – не спонтанна покупка. До цього підходять зважено. Люди продовжують робити ремонт, вкладати гроші в нерухомість та будувати. А нині, просто не будуть інвестувати на початковій стадії будівництва. Забудовнику доведеться самостійно зводити близько 50% житлового об’єкту, щоб прийшли люди з грошима і повірили, що об’єкт вчасно буде введений в експлуатацію.

  1. Тенденція на будинки і таун-хауси

  Що продовжує будуватись в великих об’ємах, то це заміські будинки і таун-хауси.

  1. «І не такі кризи переживали»

  Головне – вміння прилаштовуватись. Будівельна галуз мислить позитивно.

   

  Говорять приватні підприємці та непродовольчий ритейл. Серед опитуваних: «Епіцентр», «Профільтех», «TDMI», «VINHOGROUP», «Будмайстерпостач», «Інтергіпс Плюс», «МІЗОЛ», «Метр-М», ТОВ «Карпати-енергоресурси», «Лексинвест», ТОВ «Софаро», ТОВ «Юа Іст Холдинг Груп» та багато інших.

  1. Товарообіг

  Відповіді розділились на три табори: в одних товарообіг зменшився, але незначно; в других залишився на докарантинному рівні, а в третіх відбулось підвищення товарообігу через закриття конкурентів.

  1. Продажі через інтернет-магазини та онлайн-платформи

  Всі хто має свій інтернет-магазин говорять про збільшення продажів через мережу у 1,5 рази. Хто не має – згоден з тим, що настав час виходити в світ інтернету.

  1. Проблеми з імпортом

  Проблеми з імпортом, логістикою та документами, які вище зазначали забудівельники, залишились і у продавців.

  1. Лідери продажу – сад-город та побутова хімія.
  2. Битва за лампочку.

  Дехто з продавців в шоці від збільшення товарообігу після послаблення карантину. «Коли почалося послаблення, то люди як з ланцюга зірвалися і просто скуповують все». Сподіваємось, така тенденція буде і надалі!

  1. Кризі-ні!

  Непродуктовий рітейл не вірить в кризу. Або вона буде незначна, або її взагалі не буде.

  Настрій будівельної сфери цілком зрозумілий – всі отові активно працювати та розраховують на оптимістичний сценарій розвитку подій. Будівельна галузь мала, має та буде мати в майбутньому ресурси, які дають їй змогу плавно та відтерміновуючи реагувати на будь-які економічні потрясіння в країні. Тож, усією командою бажаємо нашому будівельному ринку удачі в ці непрості часи. До зустрічі на виставці KyivBuild 18-20 січня 2021 року.

  Сайт принадлежит
  группе изданий «Капстроительство»
  компания ООО «Медиа-Удача»
  since 1999
  Издательство не несёт ответственности за содержание сообщений информационных агенств и может публиковать материалы, не разделяя точку зрения автора.
  Translate by Google »