•  

 • Чи очікувати кризу в будівництві: ринок цегли обвалився

  В Україні обвалився ринок цегли. За 4 місяці 2018 року реалізація цегли українськими підприємствами порівняно з аналогічним періодом минулого року впала більше ніж на 50%. Про це заявила генеральний директор ГК Євротон Ярослава Острожчук під час конференції «Будівельна кераміка – тренди та переваги 2018».

  «Традиційно у весняний період в Україні спостерігався певний дефіцит цегли. Але у цьому році вперше за багато років на складах виробників цегли фіксуються залишки продукції. Це відбивається на завантаженості цегельних заводів. На сьогоднішній день в Україні немає жодного заводу з виробництва цегли, який би цілорічно працював на повну потужність», – зазначила Ярослава Острожчук.

  Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій наголосив: «Падіння реалізації цегли в Україні є тривожним сигналом щодо загальних негативних змін на будівельному ринку нашої країни. Аналогічні сигнали вже почали надходити і від інших виробників будматеріалів, зокрема металоконструкцій тощо. Падіння попиту на будівельні матеріали вказує на скорочення кількості нових будівельних проектів (головним чином житлових) в країні через низький платоспроможний попит з боку населення та відсутність іпотечних та інших програм. Певний час забудовники намагались підігрівати його через власні програми кредитів та розстрочок. Але і цей ресурс, судячи з усього, теж вже вичерпується».

  Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів зазначив, що за підсумками І кварталу 2018 року індекс будівельної продукції по відношенню до аналогічного періоду 2017 року впав на 0,3%, виробництво цегли скоротилось у І кварталі 2018 року на 3%. Але якщо вчасно не зробити необхідних кроків на макроекономічному рівні, падіння може стати більш помітним.

  На думку учасників конференції, запобігти будівельній кризі в Україні можуть масштабні загальнодержавні та регіональні програми житлового будівництва, а також будівництва інфраструктурних та соціальних об’єктів.

  Сайт принадлежит
  группе изданий «Капстроительство»
  компания ООО «Медиа-Удача»
  since 1999
  Издательство не несёт ответственности за содержание сообщений информационных агенств и может публиковать материалы, не разделяя точку зрения автора.
  Translate by Google »