•  

 • Тренінг: «Пильнуй свої гроші: видатки на інфраструктуру»

  Контроль зі сторони громадськості має стати одним з вагомих чинників моніторингу якості виконання дорожніх робіт в Україні. Але для цього потрібно щонайменше розуміти як саме здійснювати моніторинг, які дефекти можна визначити без залучення спеціалізованих організацій, куди і до кого звертатися у разі виявлення тих чи інших недоліків, на що звертати увагу під час аналізу тендерної документації та багато іншого. Задля вирішення цих та інших питань, CoST Ukraine запровадила ряд тренінгів для представників ЗМІ, ОТГ та ОДА.

   

   

   

   

   

   

   

   

  10-11 липня в Києві пройшов тренінг для журналістів та редакторів з підготовки матеріалів щодо прозорості фінансування ремонту і будівництва доріг в регіонах та аналізу якості робіт, за підтримки Ukraine Сrisis Media Center та #USAID_ВзаємоДія.

  Протягом дводенного тренінгу учасники мали змогу з’ясувати для себе всі «підводні камені» процесів визначення доріг, які ремонтує влада, підрядників та аналізу якості ремонтів.

  Ділова програма заходу умовно була поділена на дві частини: теорія та практика. При цьому теоретичні питання обов’язково підкріплювались «лайфхаками», які допоможуть журналістам в подальшому швидко та ефективно знаходити всю необхідну інформацію для створення яскравих та компетентних публікацій, що розкривають справжню ситуацію навколо фінансування дорожніх робіт: визначити де місцева влада схибила а де, навпаки, зробила все від неї залежне.

  Зокрема, Анна Копинець (CoST Ukraine) пояснила присутнім, як розподілена мережа автомобільних доріг України та хто виступає замовником дорожніх робіт тієї чи іншої ділянки автошляху. Окрім цього звернула увагу на види робіт, відповідальність за порушення будівництва, а також контроль якості.

  Святослав Абрамов (CoST Ukraine) презентував звіт про закупівлі дорожніх робіт у 2018 та на прикладі онлайн-системи CoST показав як шукати ризики у тендерних торгах.

  Агія Загребельська (екс-АМКУ) провела майстер-клас з пошуку специфічних «умов», які виставляє замовник для того, щоб гарантовано отримати замовлення.

  Крім того учасники тренінгу познайомилися з регіональними координаторами CoST Ukraine для подальшої співпраці з висвітлення проблем і досягнень дорожнього ринку в областях, дізналися про успішні приклади такої взаємодії. Також обмінялись досвідом, напрацьованими правилами «розкрутки» контенту та провели «редакційну нараду».

   

  До відома: тренінги з моніторингу якості та закупівель дорожніх робіт відбуваються за підтримки програми #USAID_Взаємодія в рамках проекту CoST Ukraine «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення». Цей Проект став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку та щедрій підтримці американського народу.

   

  CoST прагне підтримувати інформаційно не лише громадськість, але і представників замовників. Тим паче, у зв’язку з децентралізацією і передачею доріг на місця. Адже утримання доріг є великою відповідальністю та потребує відповідних знань. Нормативна ж база в дорожньому секторі постійно оновлюється, тому замовникам важливо отримувати актуальну інформацію про її стан для підвищення рівня обізнаності кадрів у новостворених ОТГ, більш досконалого проведення процедур закупівель та забезпечення якості ремонтів доріг на місцях. З урахування цього CoST Ukraine провела тренінг в Одесі, що об’єднав понад 50 активних учасників-представників ОТГ з 13 регіонів України.

  Паралельно було проведено низку тренінгів з розкриття даних проектів ремонтів та будівництва автодоріг для працівників обласних адміністрацій у Львові, Сумах та Чернівцях (близько 80 учасників). Використовуючи набуті на тренінгу знання, його учасники зможуть надавати якісну та вичерпну інформацію про виконання дорожніх проектів області. В свою чергу, підвищення прозорості у сфері ремонту та будівництва доріг сприятиме подоланню корупції у цій галузі.

  Сайт принадлежит
  группе изданий «Капстроительство»
  компания ООО «Медиа-Удача»
  since 1999
  Издательство не несёт ответственности за содержание сообщений информационных агенств и может публиковать материалы, не разделяя точку зрения автора.
  Translate by Google »