• В січні вийшов №1 (204)/2025 журналу «КАПбудівництво»

    Будь-яке використання матеріалів без письмового дозволу ТОВ «Медіа Удача» заборонено. Допускається часткове передрукування, копіювання або відтворення інформації з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням на www.kapstroy.kiev.ua.

    КОРОТКИЙ ЗМІСТ НОМЕРУ:

    РЕКЛАМА

    НОВИЙ ЕКСКАВАТОР-НАВАНТАЖУВАЧ ELEX

    Пропозицій щодо дорожньо-будівельної техніки на ринку України достатньо. Але що якщо є машина, яка не поступається за своїми технічними та експлуатаційними характеристиками імпортним аналогам і коштує дешевше?

    Компанія ELEX була заснована в 2013 році в місті Кропивницький та входить в машинобудівний холдинг ELVORTI GROUP. В найкоротші терміни спеціалістами ELEX був розроблений новий екскаватор-навантажувач, організований процес виробництва, налагоджена система гарантійного та сервісного обслуговування.

    Новий екскаватор-навантажувач ELEX 81 є ідеальною машиною для виконання практично будь-якого завдання — від прокладання доріг, будівництва споруд, екскаваційних (земляних) і вантажних робіт, сполучених з частими переїздами між об’єктами, і роботою в обмежених умовах.

    ОБЛАДНАННЯ

    ІНВЕСТИЦІЇ У БУДІВНИЦТВО, ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ. БУДІВЕЛЬНІ РИШТУВАННЯ. КОМЕНТАРІ УЧАСНИКІВ РИНКУ.

    Швидке розширення будівельної галузі, зростання інвестицій з боку уряду чи приватного капіталу, міжнародні програми розвитку інфраструктури, а також активна реставрація чи реновація фонду споруд є ключовими факторами, що сприяють зростанню виторгу ринку будівельних риштувань. В Україні в умовах війни всі ці критерії не виконуються в повному або достатньому обсязі. Загалом, це поки що не про нас. Але позитиву є місце! Очевидно, що аналізований ринок повністю корелюється з динамікою стану будівельної галузі, а також, додатково, енергетичної, мостової та деяких інших галузей. Звісно насамперед паралельність можна спостерігати саме з будівельною, а саме вона показала у 2024 році боязке зростання. Обсяг українського будівельного ринку у 2024 році у грошовому вираженні зріс на 6% порівняно з 2023 роком і становив близько 170 млрд грн (3,9 млрд євро).

    МАТЕРІАЛИ

    ПРОМИСЛОВІСТЬ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ПІДЛОГИ. ПРОМИСЛОВІ ПІДЛОГИ. КОМЕНТАРІ УЧАСНИКІВ РИНКУ.

    У сучасній промисловості вибір правильного типу підлоги має важливе значення, оскільки підлога повинна витримувати високі навантаження, бути стійкою до хімічних та механічних впливів, а також відповідати суворим нормам безпеки. В Україні на сьогодні представлені різні типи промислових підлог, які відповідають вимогам різних галузей, та є матеріальним простором одночасно як і фізичним та концептуальним середовищем, у якому людина взаємодіє з функціями та закономірностями свого власного творіння. Українська промисловість активно впроваджує нові матеріали та технології, використовуючи полімерні, бетонні та наливні покриття для задоволення спеціальних потреб місцевого виробництва. Ці основи — не лише є частиною інженерного рішення, але і є особливим полем для наукових рефлексій, що демонструють прагнення до міцності, стійкості та адаптації в рамках національних індустрій. Промислові підлоги стають водночас основою, що підтримує ритм виробничих процесів, і матеріальним відображенням людських знань про структуру, вплив і витривалість.

    Розглянемо основні види таких покриттів, їхні особливості та переваги.

    БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

    СКЛАД РИНКУ З ВИРОБНИЦТВА БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЦЕМЕНТУ ТА ГЛИНИ.

    Будівельна галузь перебуває в летаргічному стані, але підприємці вже починають інвестувати у запуск будівельних заводів і готуються до масштабного відновлення України У 2021 році українські підприємства виробили будівельних матеріалів на 16 млрд USD. Цей ринок зростав на 10% щороку і постачав внутрішньому покупцю 95% виробленої продукції. До 2022 року будматеріали в Україні виробляли 130 тис. офіційно оформлених працівників, ідеться в дослідженні Київської школи економіки, ініційованому Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА). Цей сектор активно розвивався і включав видобуток будівельної сировини та виробництво матеріалів та обладнання. Після початку великої війни платоспроможний попит впав на 70%, а чимало заводів і підприємств сировинної бази знищив або окупував агресор. Але, як не дивно, підприємці почали вкладають кошти в галузь починаючи вже з весни 2022 року. Бізнес готується до відбудови, вартість якої оцінюють в понад 500 млрд USD. Вже зараз в Україні реалізовуються 4 тис. проєктів відновлення з бюджетом 4,7 млрд USD.

    ІНВЕСТИЦІЇ

    ВІЙНА НЕ ПЕРЕШКОДА ДЛЯ ІНВЕСТИЦІЙ.

    Перспективність будівельної галузі України – предмет розгляду інвесторів вже не одне останнє десятиріччя. Десятки конференцій, виїзних форумів і досліджень стали іноді замінником реальних дій, який цілком влаштовував та й влаштовує приватних і урядових організаторів цих заходів. Війна цю ситуацію не змінила на краще, але не все так безперспективно. Пропонуємо ознайомитися з реальними кейсами, які вже впроваджені останнім часом, або знаходяться у стадії реалізації.

    АНАЛІТИКА

    YELLOW TABLE. 50 НАЙБІЛЬШИХ СВІТОВИХ ВИРОБНИКІВ СПЕЦТЕХНІКИ.

    Незалежно від того, які виклики кидає світ, чи то зростання інфляції, варварська війна у Європі, брак робочої сили, проблеми з ланцюжками постачання, найбільші світові виробники будівельного обладнання продовжують збільшувати свої продажі. Звичайно, допомагає те, що будівництво є важливою галуззю промисловості, однією з найважливіших у світі. Що б не відбувалося, завжди буде потреба в інфраструктурі, житлі, дорогах та їх ремонті. Фінансові результати у новому виданні Yellow Table (у якому зібрані дані про продаж 50 найбільших світових OEM-виробників за 2023 рік) визначено тенденціями досить стабільного періоду сильного зростання. Так, сумарний обсяг продажів, зазначений у торішній Yellow Table, — $230,6 млрд, і це лише на 0,4% менше, ніж за рік до того, коли було зафіксовано найвищий показник за всі роки публікації рейтингу. У зв’язку з наведеним не дивно, що продажі знову зросли та вийшли на новий рекордний рівень: $243,4 млрд. Однією з причин цього є показники Північної Америки, яка завдяки різним урядовим заходам пережила рекордний рік. За даними Off-Highway Research, у 2023 році в регіоні було продано близько 330 000 будівельних одиниць, що означає зростання на 8%. На частку OEM-виробників, що базуються в США, припало понад 28,6% від загального доходу Yellow Table, що вище ніж 26,8% у торішньому списку.

    РЕЙТИНГИ

    10 НАЙБІЛЬШИЗ БУДІВЕЛЬНИХ КОМПАНІЙ СВІТУ.

    Компанія Construction Briefing проаналізувала останні річні звіти 10 найбільших будівельних компаній світу, щоб визначити, який дохід, прибуток та маржу прибутку вони отримали за останній рік. Дослідники зауважують, що ці дані не слід сприймати, як пряме порівняння компаній. Це пов’язано з тим, що різні компанії публікують різні фінансові показники, щоб вказати, який рівень прибутку вони отримали, починаючи від прибутку до сплати податків на прибуток до чистого прибутку, EBIT і EBITDA. Однак, вони дають деяке уявлення про маржу, яку отримують компанії, а у випадках, коли маржа розбивається по галузевих сегментах, вони часто ілюструють, що маржа, як правило, набагато менша у будівельному підряді, ніж в інших областях, таких як проєктні та консалтингові послуги та особливо концесії на експлуатацію інфраструктури, такої як дороги чи аеропорти. Там де це було можливо в аналіз також включили розбивку, щоб побачити, як змінювалася норма прибутку в різних підрозділах компанії.

    Сайт належить
    групі видань «Капбудівництво»
    компанія ТОВ «Медіа-Удача»
    since 1999
    Видавництво не несе відповідальність за зміст повідомлень інформаційних агенств та може публікувати матеріали, не поділяючи точку зору автора.
    Translate by Google »